[[TitleIndustry]]

Plastmasas palešu ražošanas process

Date:Jun 20, 2019

Pirmais: iesmidzināšanas forma.

Iesmidzināšanas forma plastmasas paplātes izstrādājumu ražošanai plakana, gluda, taisna, kompakta, izstrādājuma dizaina brīvība ir lielāka, sadalīta divpusējā integrētā plastmasas paplātē un divpusējā montāžas plastmasas paplātē. Divpusēji integrēti paliktņu dēļa formas izstrādājumi, kuru svars pārsniedz 15 kg / bloks, forma ir sarežģītāka, un ir vajadzīgs bloķēšanas spēks vairāk nekā 2500 tonnu iesmidzināšanas formēšanas mašīnu ražošanā. Šāda veida palešu forma ir sarežģīta, ieguldījumi ir lieli, arī izmaksas ir salīdzinoši augstas, taču, tā kā ražošanas process ir mazāks, ražošanas efektivitāte ir salīdzinoši augsta, produkta kvalitāte ir labāka.


Vispārējās plastmasas pārstrādes rūpnīcās šo metodi neizmanto. Abpusēja montāžas paplāte, divpusēja integrālā tekne tiek sadalīta attiecīgi divos gabalos, iesmidzināšanas formā un pēc tam samontēta. Lai arī šim produktam nepieciešami 2 pelējuma pāri, taču veidnes struktūra ir ievērojami samazināta, kopējās investīcijas pelējuma veidošanā joprojām ir lētākas nekā kopumā, vienlaikus samazinot arī aprīkojuma bloķēšanas die spēka prasības, bloķēšanas veidnes spēks 1500 tonnu var vispārējo plastmasas pārstrādes rūpnīcu ir samērā viegli izdarīt.

Šis ražošanas veids var kļūt par plastmasas palešu ražošanas galveno virzienu.


Otrais: ekstrūzijas-dobu pūšanas formēšanas metode. Plastmasas paplāšu ekstrūzija ir līdzīga vispārējās dobu pūšanas formēšanas metodei, jo tās izstrādājumi ir lielāki un divpusēji, un tiem nepieciešami lielāki ekstrūderi, veidņu veidņi un veidnes. Pašlaik vietējie dobu formēšanas mašīnu ražotāji ir izstrādājuši profesionāli ātrdarbīgu īpaši lielas dobās formēšanas mašīnas augstas stiprības trieciena formēšanas paliktņu ražošanu, HMWHDPE augstas stiprības plastmasas ražošanu, liešanas ātrumu, labu produkta kvalitāti, izmantojot augsta izturība, augsta stingrība, ļoti ilgs kalpošanas laiks, kopējais pūtēju veidņu paplātes kalpošanas laiks var sasniegt 5 līdz 10 gadus, tajā pašā laikā tas var būt stabils vidē no -40 līdz 40 grādiem. Tās produkti var sasniegt vairāk nekā 3t kustīgas slodzes, pretestības izturība, lai sasniegtu augstāku līmeni. Tā ir visaugstākā cena dažām paplātēm, kurām nepieciešama ilga kalpošanas un augstas izturības vide, un tās cena ir augstāka nekā citām plastmasas paletēm, jo īpaši ilgo kalpošanas laiku dēļ tā cenu un veiktspējas attiecība ir visaugstākā no visām paletēm.

Šai metodei ir lielas priekšrocības, ietaupot ierobežotus naftas resursus un ietaupot loģistikas izmaksas, strauji samazinot veidņu aprīkojuma cenu.


Treškārt: vakuuma blistera formēšanas metode. Plastmasas paplāšu ražošanai ar vakuuma blistera formēšanas metodi ir arī vienpusējs un divpusējs tips. Vienpusējas blistera paplātes lielākoties izmanto maziem motoriem (piemēram, putekļsūcēju motoriem, elektroinstrumentu motoriem utt.) Un stiepļu paplātēm un citam iesaiņojumam, transportēšanai, straujai attīstībai, un tie galvenokārt ir paredzēti. Divpusēja tipa blistera paplātes tvaicēšanas paplāte, kas tvaicēta 2 formās: plakana garuma, fiksēta platuma plastmasas loksnes pirmā puse, lielo vakuuma blistera izstrādājumu apakšējā puse;


Ražošanas metodei ir vajadzīgas lielas vakuuma pūtīšu iekārtas, aprīkojuma izmaksas ir zemas, pelējuma izmaksas ir zemākas, bet izstrādājuma sienas biezums nav vienāds. Ceturtais: ceturtais ir ekstrūzijas formēšanas metode plastmasas paliktņu ražošanai. Tas ir, attiecīgi, ekstrudētāja, galvas un cita aprīkojuma izmantošana kā augšējā un apakšējā paneļa līstes un kā savienojuma balsts ar šķērsgriezuma savienojošo plāksni, un pēc tam montāža. Koka-plastmasas kompozītmateriālu parādīšanās ir veicinājusi ekstrūzijas formēšanas plastmasas paplāšu attīstību. Dabiskās augu šķiedras (ieskaitot koksnes pulvera augļu čaumalu, salmu pulveri, rīsu klijas utt.) Un plastmasas atkritumus kā galvenās izejvielas tā, lai plastmasas paplātei būtu gan koksnes sajūta, gan arī ūdens izturība, kaitēkļi kontrolēt priekšrocības un var plānot, zāģēt, naglot. Ar 4 formēšanas metodēm, ražošanas iekārtu likumu, pelējuma ieguldījums vismaz, zemākās izmaksas, veiktspējas cenu attiecība labāko, Pekinā, Guangdong un citās vietās ir šo produktu ražošanu.


Pāri: Pievienots vāka konteiners - kā uzlabot pārvaldību

Nākamo: Plastmasas paliktņu loma uzglabāšanas pārvaldībā

background: url(/Content/File_Img/21472/footbg.jpg) center 0 no-repeat inherit;